Přeskočit na obsah

 

Informace pro veřejnost

Stáhněte si důležité formuláře pro přijetí do našeho domova nebo si prohlédněte dokumenty o fungování našeho zařízení. V případě nejasností nebo chybějících informací nás neváhejte kontaktovat.

Kultura

Společenské a kulturní vyžití se uskutečňuje na základě možností, schopností a zájmu obyvatel. Veškerých nabízených činností se obyvatelé zúčastňují zcela dobrovolně.

Nabídku a realizaci různých volnočasových aktivit má na starosti terapeutka, která se snaží spolupracovat s pracovnice sociální péče výborem obyvatel. V různě velkých skupinách se maluje, vystřihuje, lepí i šije. Výtvarné techniky jsou stále pestřejší a finální výrobky pak aktuálně zdobí veškeré prostory domova. K nabízeným činnostem patří také hraní společenských her (šachy, dáma, karty, člověče nezlob se apod.), společné procházky, vaření, společná protahovací cvičení, muzikoterapie i videoklub. Nově vzniklý klub seniorů se redakčně podílí na vydávání vlastního domovního občasníku, který našim obyvatelům zábavnou formou přibližuje aktuální dění v domově za určité časové období, případně i to, co se chystá.

Vedení domova zajišťuje v  rámci spolupráce s místní záladní a mateřskou školou různá vystoupení uměleckých souborů a  také kulturní vystoupení dětí. Společné oslavy církevních svátků jsou samozřejmostí. Domov má vlastní knihovnu, k dispozici jsou i časopisy a denní tisk. Věřící obyvatelé pravidelně navštěvují naši vlastní domovskou kapli. K areálu domova patří zahrada s květinovými záhony, lavičkami a pergolou.

Mimoto si mohou naši klienti dopřát i parafínové zábaly a obklady, vířivku pro horní i dolní končetiny, ruční masáže celého těla nebo jízdu na rotopedu.

Skip to content